خانه / مباحث آموزشی / عادات مشترک میان ثروتمندان

عادات مشترک میان ثروتمندان

با عرض سلام و ادب خدمت کاربران محترم وبسایت علی بامرام

امیدوارم حالتون خوب باشه و روزگار بر وفق مرادتون باشه…

در این مطلب قصد داریم به بررسی عادت ها و الگوهای رفتاری ثروتمندان در راه رسیدن به اهداف شان بپردازیم. امیدواریم این مطلب نیز مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

همه افراد در زندگی خود عادت هایی دارند و کارهایی را انجام می دهند که به آن عادت کرده اند. کارهایی که در طول روز انجام می دهیم تاثیر بسیار زیادی در نتایج زندگی ما دارند. اما ثروتمندان به گونه ای متفاوت روزشان را سپری می کنند و از زندگی نهایت استفاده را می برند.

توماس کورمی نویسنده کتاب عادات ثروتمندان بر این باور و عقیده است که کسب موفقیت های روزانه از عادت های افراد ثروتمند است. وی چندین سال از زندگی خود را به مطالعه و تحقیق در مورد زندگی ثروتمندان اختصاص داد و از میان همه عادت های مرسوم بین ثروتمندان به این عادات مشترک رسید.

عادات ثروتمندان

عادات ثروتمندان

۱- اولویت اول افراد ثروتمند رسیدن به اهدافشان است.

به طور میانگین تقریبا ۶۰ درصد از افراد ثروتمند روی اهداف خود تمرکز می کنند. آنها با توجه و تمرکز به خواسته هایشان نشان می دهند که به اهداف خود پایبند هستند. آنها با ثبت اهداف خود در دفترچه اهدافشان از فراموش کردن آنها جلوگیری می کنند و با انگیزه و تلاش فراوان در جهت رسیدن به خواسته ها و اهدافشان گام بر میدارند.

۲- برنامه ریزی برای انجام کارهای روزانه

باید بگویم که ۸۵ درصد از افراد ثروتمند برای زندگی و کارهای روزمره خود برنامه مشخصی دارند و با تهیه لیستی از کارهای روزانه شان آن کارها را بهتر و منظم تر انجام می دهند.

۳- افراد ثروتمند علاقه ای به تماشای تلویزیون ندارند.

ثروتمندان خیلی کمتر از دیگر افراد جامعه به تماشای تلویزیون می نشینند و بیشتر وقت خود را صرف تمرکز و رسیدن به اهدافشان می کنند.

۴- عادت به مطالعه

افراد موفق و ثروتمند علاقه بسیار زیادی به مطالعه و کتابخوانی دارند و با مطالعات روزانه خود بر علم و آگاهی خود می افزایند. زیرا می دانند که مطالعه کلید موفقیت در زندگی و کسب و کارشان است.

۵- گوش دادن به کتاب های صوتی و فایل های انگیزشی

افراد ثروتمند از تمام لحظه های زندگی به نحو احسن استفاده می کنند و هر لحظه آماده یادگیری و آموزش قوانین ثروتمند شدن هستند. آنها در هنگام رانندگی و کار با کامپیوتر و حتی اوقات فراغتشان با گوش به دادن به فایل های انگیزشی و کتاب های صوتی در زمینه موفقیت خود را در مسیر موفقیت قرار می دهند.

عادات افراد ثروتمند

عادات افراد ثروتمند

۶- کار کردن با عشق و علاقه

افراد ثروتمند علاقه زیادی به کار کردن دارند و از انجام کارهای روزانه شان لذت می برند. اما کار ثروتمندان با کار کسانیکه به اجبار و بصورت روزمره به سر کار می روند بسیار متفاوت است. آنها کار مورد علاقه خودشان را انجام می دهند و همین موضوع دلیل اصلی موفقیت در کسب و کارشان است.

۷- منظم بودن

افراد ثروتمند افراد بسیار منظمی هستند و نظم آنها عامل اصلی موفقیت در کسب و کارشان است. منظم بودن آنها اجازه حواس پرتی و فراموشی اهداف را به ثروتمندان نمی دهد و باعث افزایش تمرکز و توجه روی اهداف می شود.

۸- داشتن روحیه ریسک پذیری

افراد ثروتمند معمولا افراد ریسک پذیری هستند و با علم و آگاهی از فرصت هایی که در زندگی برایشان بوجود می آید نهایت استفاده را می برند. البته ریسک کردن همیشه با موفقیت همراه نیست اما اگر با علم و آگاهی ریسک های منطقی انجام دهیم قطعا به موفقیت هایی دست می یابیم.

۹- شروع کسب و کار با سرمایه اندک

علاقه افراد ثروتمند به موفق شدن باعث شده که آنها منتظر نمانند تا پولی به آنها برسد و بعد دست به کار شوند. اکثر ثروتمندان با سرمایه های ناچیز و اندک کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند و با تلاش و پشتکار به موفقیت های بزرگ رسیده اند. دلیل اینکه امروز صاحب شرکت و یا کسب و کاری موفق هستند این است که آنها عقیده داشته اند که خودشان باید برای زندگی شان کاری انجام دهند و امروز در حال تماشای نتایج عالی در زندگی شان هستند.

۱۰- اهمیت دادن به سلامتی

ثروتمندان به سلامتی خود اهمیت زیادی می دهند و علاوه بر تغذیه سالم از ورزش و فعالیت های جسمانی غافل نمی شوند. آنها سلامتی را لازمه رسیدن به اهداف و لذت بردن از زندگی می دانند و سعی می کنند تا همیشه شاداب و سرحال باشند.

۱۱- افراد ثروتمند همیشه در حال لبخند زدن هستند.

خندیدن و لبخند زدن از مشخصه های بارز افراد ثروتمند است. آنها همیشه لبخندی بر لب دارند و با انرژی مثبت و روحیه بالایی که دارند احساس خوبی را به دیگران منتقل می کنند.

درباره‌ی mirjalili

با سلام و خوشآمدگویی خدمت شما دوست عزیز. میرجلیلی هستم عاشق دنیای وب و تولید محتوا. سال ها در زمینه موفقیت و بهبود شرایط زندگی تحقیق و تلاش کردم و توی این سایت قصد دارم تجربیات خودم رو با شما عزیزان به اشتراک بزارم. امیدوارم مطالب وبسایت علی بامرام برای شما مفید باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 4 =