خانه / مباحث آموزشی / هفت تفاوت میان عادت های رفتاری فقرا و ثروتمندان

هفت تفاوت میان عادت های رفتاری فقرا و ثروتمندان

هفت تفاوت میان عادت های رفتاری فقرا و ثروتمندان

 

در این مقاله میخواهیم به هفت کاری که فقـرا انجام میدن و ثـروتمندان از انجام آنها خودداری می کنند بپردازیم. کارهایی که باعث به وجود اومدن فقر و ثروت در زندگی ما آدم ها میشن و ما به صورت آگاهانه یا غیر آگاهانه اونها رو انجام میدیم.

 

تفاوت فقرا و ثروتمندان

 

۱- فقرا تلویزیون تماشا میکنن. در حالیکه ثروتمندان کتاب میخونن.

به نظر من تلویزیون دزد بزرگ آرزوها و رویاهای ماست. چرا که به شکلی زیبا و سرگرم کننده وقت و عمر ما رو می گیره و چیز خاصی تحویل ما نمیده. دلیل اینکه اوضاع اقتصادی اکثریت مردم جامعه به این شکله به همین خاطره. چون بیشتر ساعات عمرشون صرف تماشای تلویزیون و امور بیهوده میشه. اما انسان های هدفمند و خواهان موفقیت مدام در حال مطالعه و یادگیری هستن. همیشه خودشون رو با شرایط جدید و به روز جامعه وفق میدن و تلاش میکنن تا تحت هر شرایطی در زندگی پیشرفت کنن.

 

۲- فقرا بر اساس ساعت کاری پول می گیرن. اما ثروتمندان بر اساس نتیجه ای که به دست میاد پول دریافت میکنن.

افراد فقیر پولی رو دریافت میکنن که بابت اون ساعت ها زحمت کشیدن و سر کار رفتن. برای به دست آوردن پول از نیروی بازوی خود استفاده کرده اند. اما انسان های بزرگ و موفق بصورت هوشمندانه کسب درآمد میکنن. اونا بر اساس طرز تفکرات و نتایجی که در زندگی به دست میارن دستمزد دریافت میکنن.

 

عادات مشترک میان ثروتمندان

 

۳- فقرا دیگران را مقصر بدبختی هاشون میدونن. در حالیکه ثروتمندان مسئولیت شکست های خود را می پذیرند.

اگه پای درد دل افرادی بشینی که توی زندگی چیزی برای ارائه کردن ندارن متوجه میشین که اونا دائما در حال شکایت از اوضاع هستن. و همیشه دیگران را مقصر ناکامی ها و بدبختی هاشون میدونن. اما ثروتمندان مسئولیت کامل زندگی خود را پذیرفتند و همیشه منتظر هستن تا از فرصت های زندگی نهایت بهره را ببرند. اونا به جای گلایه از دیگران بر روی فرصت های جدید تمرکز میکنن.

 

۴- فقرا روی پس انداز تمرکز میکنن. اما ثروتمندان روی سرمایه گذاری تمرکز میکنن.

فقرا همیشه نگران آینده هستن و فکر میکنن با پس انداز کردن میتونن این نگرانی را برطرف کنن. در حالیکه در شرایط فعلی با توجه به کم شدن ارزش واقعی پول پس انداز کردن گزینه مناسبی نیست. چون نه تنها باعث رشد و پیشرفت اونا نخواهد شد. بلکه اونا را فقیر تر خواهد کرد. اما ثروتمندان هیچ گونه نگرانی ندارن و همیشه در لحظه زندگی میکنن. افراد ثروتمند تمرکز خود را روی سرمایه گذاری معطوف کرده اند و همیشه بازدهی و نتایج خوبی را هم دریافت میکنن.

 

۵- فقرا فکر میکنن همه چیز رو میدونن. اما ثروتمندان همیشه در حال یادگیری هستن.

افراد کم بضاعت و فقیر فکر میکنن که همه چیز رو بلد هستن. واسه همین چندان تلاشی برای یادگیری مسائل روز نمیکنن و به زندگی فقیرانه خود عادت کرده اند. ولی افراد ثروتمند با مطالعه و یادگیری مسائل روز دنیا به رشد و پیشرفت زندگی خود کمک میکنن. اونا با تلاش و پشتکار خودشون در یادگیری علم روز تبدیل به انسان هایی بزرگ و موفق خواهند شد.

 

راهکارهای جذب پول و ثروت فراوان

 

۶- فقرا اعتقاد دارن که پول سرچشمه تمام شرارت هاست. در حالیکه ثروتمندان معتقدند که فقر ریشه تمام بدبختی ها و شرارت هاست.

افراد فقیر باورهای مناسبی در مورد پول ندارن. اونا از جملات و ضرب المثل های نامناسبی در مورد پول استفاده میکنن و فکر میکنن پولدارها آدمای بدی هستن. در حالیکه افراد ثروتمند ذهنیتی کاملا متفاوت دارن. اونا معتقدن تمام مسائل و اتفاقات منفی در جهان به خاطر کمبود پول هست و زمانیکه افراد ثروتمند بیشتری در جهان داشته باشیم زندگی مردم بسیار زیباتر و با امنیت بیشتر ادامه پیدا می کند.

 

۷- فقرا ذهنیت برنده شدن در لاتاری و قرعه کشی و … را دارن. اما ثروتمندان ذهنیتی مبتنی بر اقدام و عمل دارن.

افراد فقیر منتظر برنده شدن در قرعه کشی هستن تا بتونن از زندگی نکبت بار خود راهیی پیدا کنن. در حالیکه اگه برنده هم بشن با ذهنیت فقیرانه خود به زودی به همون مدار فقیرانه خود بر خواهند گشت. اما ثروتمندان دست روی دست نمیزارن تا شرایط تقدیر اونا رو رقم بزنه. خودشون دست به کار میشن و سرنوشت زیباشون رو رقم میزنن.

تفاوت فقرا و ثروتمندان

درباره‌ی mirjalili

با سلام و خوشآمدگویی خدمت شما دوست عزیز. میرجلیلی هستم عاشق دنیای وب و تولید محتوا. سال ها در زمینه موفقیت و بهبود شرایط زندگی تحقیق و تلاش کردم و توی این سایت قصد دارم تجربیات خودم رو با شما عزیزان به اشتراک بزارم. امیدوارم مطالب وبسایت علی بامرام برای شما مفید باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 + 22 =