خانه / مباحث آموزشی / با باورهای سمی و محدودکننده خداحافظی کنید

با باورهای سمی و محدودکننده خداحافظی کنید

باورهای سمی و محدودکننده

امروز میخوام در مورد باورهای سمی و مخرب صحبت کنیم. باورهایی که در طول سال های متمادی به ذهن ما تزریق شدن و خواسته یا ناخواسته در ذهن ما ساخته شدن. اما برای رسیدن به موفقیت باید اونا رو از ذهنمون پاک کنیم. وگرنه هرچقدر هم که تلاش کنیم راه به جایی نخواهیم برد. پس برای رسیدن به خوشبختی و سعادت باید با باورهاى سمى خداحافظى کنیم:

باورهای محدودکننده

باورهای سمی و محدودکننده

۱- باور اینکه قربانى هستیم.

واقعا چرا باید توی زندگی نقش یک قربانی رو بازی کنیم!؟ با این همه امکاناتی که خداوند در اختیارمون قرار داده چرا هنوز نتونستیم خودمون رو پیدا کنیم. دلیل این همه خود کم بینی و ضعف از کجاست!؟ چرا باید همیشه مثل یک قربانی از همه چیز تبعیت کنیم. چرا نمیتونیم خودمون انتخاب کنیم که خواسته هامون چیه!؟ قربانی بودن احساس خیلی بدیه… سعی کنید توی هیچ کدوم از قسمت های زندگیتون قربانی نباشید.

 

۲- باور به اینکه میتوانیم دیگران را تغییر دهیم.

یه زمانی فکر میکردم باید مردم جامعه رو تغییر بدیم تا همه چیز عالی بشه. ولی به نظر من هیچ دلیل نداره که ما بخواهیم دیگران رو تغییر بدیم. درسته که باید در راه بهتر شدن اوضاع تلاش کنیم. اما اینکه تمرکزمون رو روی تغییر دادن دیگران بزاریم کار بیهوده ایه. اگه هر کسی سعی کنه خودش رو ارتقاء بده کم کم شرایط بهتر میشه و همه از زندگی هاشون لذت میبرن.

۳- باور به اینکه اگر جاى فلانى بودم زندگى بهترى داشتم.

اگه قرار بود شما جای فلانی باشین دیگه چه نیازی بود تا خدا شما را خلق کنه. هر انسانی توی این دنیا یه ماموریتی داره که باید اونو به نحو احسنت انجام بده. پس هیچ وقت نخواسته باشین جای یه نفر دیگه باشین. چون قشنگی دنیا به اینه که هر کسی خودش باشه…

۴- انتظار داشتن از دیگران و باور به اینکه دیگران باید مطابق انتظار ما رفتار کنند.

هر کسی برای خودش یه منطقی داره و به نظر خودش کاری که میکنه کاملا درسته. در حالیکه از نگاه دیگران میتونه بدترین و مخرب ترین کار باشه. نباید انتظار داشته باشیم تا دیگران کاملا مطابق میل ما رفتار کنند. هر کسی در مورد کارهایی که انجام میده برای خودش دلایلی داره که به نظر خودش کاملا منطقی هستن.

 

باورهای سمی

باورهای سمی و محدودکننده

۵- باور به اینکه براى رسیدن به کمال و احساس شادى حتما به حضور فرد خاصى نیاز داریم.

شادی و خوشبختی یک حس ناب درونی است که باید از اعماق وجود اونو باور کنیم. باید احساس خوشبختی کنیم تا زندگی مون رو به راه باشه و همه اتفاقات خوب سر راهمون سبز بشه. به نظرم تنها با وجود خدا میشه خوشبختی رو با تمام وجود حس کرد.

۶- اینکه همیشه لازم است ثابت کنیم که ما درست می گوییم و حق با ماست.

شاید همیشه حق با ما باشه و ما همیشه درست بگیم. ولی همه آدم ها اینو نمی پذیرن و قطعا مخالفت هایی هم باهامون میشه. اما اگه بتونیم دیگران رو قانع کنیم این هنر ما هست. هیچ کس در این جهان نیست که بتونه ادعا کنه همیشه حق با اونه. پس توقع نداشته باشید که همیشه حرف های شما مورد قبول دیگران قرار بگیره.

۷- نگران بودن درباره اینکه دیگران در مورد ما چه فکرى می کنند.

چه دلیل داره که بدونیم دیگران در مورد ما چه فکری میکنن. بزارین هر جور که دوست دارن فکر کنن. ما باید اونقدر قوی و محکم باشیم که بدون توجه به عکس العمل های دیگران به مسیر خودمون ادامه بدیم.

۸- باور اینکه گذشته ما، آینده ما را رقم می زند.

حتما این جمله رو زیاد شنیدین که میگه “در بازی زندگی هیچ گاه گذشته با آینده برابر نیست.” گذشته ها گذشته و تنها نکته ای که باید از گذشته زندگی مون برداریم تجربیاتی هستن که به دست آوردیم تا بتونیم آینده ای جدید و درخشان بسازیم. پس با تلاش و توکل به خدا در انتظار آینده ای روشن و موفق باشین.

 

با آرزوی موفقیت و خوشبختی برای شما عزیزان

درباره‌ی mirjalili

با سلام و خوشآمدگویی خدمت شما دوست عزیز. میرجلیلی هستم عاشق دنیای وب و تولید محتوا. سال ها در زمینه موفقیت و بهبود شرایط زندگی تحقیق و تلاش کردم و توی این سایت قصد دارم تجربیات خودم رو با شما عزیزان به اشتراک بزارم. امیدوارم مطالب وبسایت علی بامرام برای شما مفید باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 10 =