خانه / مقالات / این تفریحات به ظاهر لذت بخش عمر شما را به باد می دهند!؟

این تفریحات به ظاهر لذت بخش عمر شما را به باد می دهند!؟

تفریحات ناسالم

با سلام خدمت شما عزیزان و کاربران محترم وبسایت علی بامرام

امیدوارم مثل همیشه حالتون خوب باشه و زندگی آرام و شادی داشته باشین.

ما توی این مطلب از مجموعه مقالات سایت مون میخوایم در مورد تفریحاتی صحبت کنیم که وقتی وارد زندگی تون میشن بصورت ناخواسته شما را از مسیر درست زندگی منحرف کرده و عمر شما را تلف می کنند.

مثل همیشه دوست دارم با ما همراه باشین…

حس لذت طلبی

همه ما انسان ها لذت و خوشی را دوست داریم و دلمون میخواد از زندگی مون لذت ببریم. کلا ذهن ما آدم ها لذت طلب هستش. یعنی ما انسان ها هر کاری را به خاطر لذت بردن از اون کار انجام میدیم. حس لذت طلب بودن انسان ها باعث میشه ذهن بیشتر به اون چیزهای لذت بخش بها بده و فکر و ذهن مون دائم مشغول باشه. این مسئله کاملا طبیعی هستش. چون هر چه از زندگی بیشتر لذت ببریم احساس بهتری هم داریم و در نتیجه احساس خوشبختی می کنیم.

تا اینجای مسئله همه چی خوبه و هیچ مشکلی وجود نداره!؟ ولی مشکل اصلی وقتی به وجود میاد که ذهن تفاوت های میان لذت و گناه رو درک نمیکنه و عدم درک این مسئله انسان را به بیراهه می کشونه. راهی که پایانش چیزی جز حسرت و پشیمونی نیست.

اگه این لذت ها و خوشی ها از راه های درست به دست بیان ما را در مسیر خوشبختی و پیشرفت در زندگی هدایت می کنند. ولی اگه گناه و لذت را با هم ترکیب کنیم و برای لذت بردن از زندگی به گناه آلوده بشیم زندگی دنیوی و اخروی خود را به نابودی و فساد می کشونیم.

 

تفریحات ناسالم

اگه فردی با تفریحاتی ناسالم مشغول لذت بردن از زندگیش هست قطعا داره وقت و عمر خودش رو هدر میده و وقتی در آینده حقایق و نتایج تاسف بار زندگیش رو می بینه نتیجه ای جز حسرت و پشیمونی برای اون فرد نمیمونه.

همه ما آدم ها در هر جایی از این جهان که در حال زندگی هستیم دوست داریم از زندگی مون لذت ببریم. خوشبختی و آرامش حق همه انسان هاست. در این شکی نیست. ولی بعضی از مواقع ما به خاطر لذت بردن خودمون باعث ناراحتی و رنجش دیگران میشیم. در برخی موارد هم برای لذت بردن از زندگی تاوان های سنگینی میدیم و عمر خودمون رو تلف می کنیم. یه وقتایی هم برای لذت بردن از زندگی دست به گناه می زنیم.

تفریحات سالم زیادی توی دنیا وجود دارن که ما می تونیم خیلی ساده و راحت از زندگی و لحظاتمون لذت ببریم. ولی یه وقتایی وارد بازی ها و تفریحاتی میشیم که نیروی جوونی و عمر ما را تلف میکنه. چیزهای بیخودی و الکی که وارد زندگی ما شدن و برای این طراحی شدن تا ما توی زندگی مون پیشرفت نکنیم!

امیدوارم شما جزء افرادی باشین که از تک تک لحظات زندگی تون به نحو احسنت استفاده می کنید و روز به روز در حال پیشرفت و لذت بردن از زندگی تون باشید.

بپردازیم به تفریحات بیهوده و ناسالمی که نیروی جوانی و عمر شما را به هدر میده!!؟

 

گرایش به جنس مخالف

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,گرایش به جنس مخالف

جهان ما یک جهان دو قطبی است و هر چیزی در جهان با وجود یک چیز دیگه تکمیل میشه. نمونه اون وجود زن ها برای مردها و مردها برای زن ها هستش. مرد و زن مکمل یکدیگه هستن و زندگی و حیات بشر به وجود این دو عنصر بستگی داره. اگه زن و مرد به صورت درست و اصولی به هم برسن و مکمل هم باشن این یک لذت سالم و حلال هستش و موجب خشنودی خداوند و پیشرفت اونا توی زندگی میشه. اما اگه یک زن و مرد از طریق راه های غلط و نامشروع به یکدیگر برسن یک رابطه ناسالم و نامشروع شکل گرفته و لذت بردن از این رابطه ناسالم, زشت و ناپسند است.

لذت نامشروع

دوستای گلم… اگه خدای نکرده شما هم به جنس مخالف گرایش زیادی دارین و مدام در حال پیدا کردن یک شریک برای رفع هوس و لذت بردن از این غریزه هستین باید خدمت شما عرض کنم که این مسئله مانند وارد شدن به یک باغ گل هست. وقتی شما وارد یه باغ پر از گل های زیبا میشین براتون خیلی سخته تا بتونین زیباترین گل این باغ رو بچینین. به هرگلی که میرسین با خودتون میگین این قشنگ ترین گلی هست که تا حالا دیدم. بعد که یکم جلوتر میرین باز یه گل دیگه می بینید که میگین این یکی واقعا قشنگ ترین گلی هست که تا حالا دیدم و این قصه همین جور ادامه پیدا میکنه و شما نمیتونین قشنگ ترین گل توی باغ رو پیدا کنید.

مسئله پیدا کردن شریک جــنسی هم به همین شکل هستش. یعنی شما وارد هر رابطه ای که میشین فکر می کنید که این میتونه شما را ارضاء و سیراب کنه. در حالیکه اصلا این طور نیست و اگه شما به این مسئله و غریزه جنسی بیش از حد بها بدین نه تنها هیچ وقت سیر نمیشین. بلکه هر روز حریص تر و شـهوتـی تر میشین و این قصه تا پایان عمرتون شما را ول نخواهد کرد.

تفریحات ناسالم

اعـتیاد به مـواد مخدر

 

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,اعتیاد به مواد مخدر

مواد مخدر به گونه ای طراحی شدن که وقتی فرد برای اولین بار یک ماده مخدری را مصرف کرد کم کم به اون وابسته میشه. این وابستگی از طریق ذهن بوجود میاد. به همین دلیل فکر مصرف مواد مخدر دائما به ذهن فرد وارد میشه. به شکلی که کم کم پای فرد به استفاده از این مواد مضر و مخرب باز میشه.

متاسفانه یکی از مواردی که توی جامعه ما باب شده وجود قلیان توی خونه ها و جمع های فامیلی و دوستانه هستش. به نحوی که وقتی توی پارک ها قدم میزنیم شاهد این هستیم که جوونای ما با شادی و خنده در حال کشیدن قلیون هستن. اونا دارن با دست های خودشون انواع سم ها رو وارد بدن خودشون میکنن و چون فکر میکنن این یه کار لذت بخشه پس بدون هیچ ترسی اونو انجام میدن. در حالیکه از عواقب خطرناک و ترسناک این تفریح ناسالم آگاه نیستن.

شاید خیلی ها در مقابل این متن گارد بگیرن و بگن این کار رو هم نکنیم چکار کنیم!؟ هر کاری که میخوایم بکنیم بهمون یه گیری میدن. دوست عزیز من… شما یه بار توی این دنیا زندگی میکنی پس قدر سلامتی و لحظات عمرت رو بدون و به فکر یه زندگی سالم و شاد همراه با لذت و خوشبختی باش. اگه فکر میکنی واسه لذت بردن باید حتما دنبال تفریحات ناسالم بری این ذهنیت تا آخر عمر نمیزاره به درستی از زندگیت لذت ببری و همیشه فکر میکنی گناه و لذت باهم هستن. در حالیکه خیلی راحت میشه از تفریحات سالم و حلال لذت برد. فقط کافیه شما بخوای تا درست زندگی کنی. اون وقت متوجه میشی قبلا چه کار مضحک و مسخره ای میکردی.

امیدوارم به اون روزی برسیم که وقتی توی پارک قدم میزنیم به جای دیدن قلیون توی جمع بعضی خانواده ها چیزهای سالم و بهتری ببینیم.

 

تماشای تلویزیون

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,تفریحات به ظاهر لذت بخش,تماشای تلویزیون

من مخالف تماشای تلویزیون نیستم. با اینکه خیلی کم تلویزیون تماشا میکنم… ولی اینو میدونم که تلویزیون یه وسیله سرگرمی هستش که به ما اجازه رشد و پیشرفت توی زندگی رو نمیده. چون همیشه یه چیزی داره تا ذهن ما رو به خودش مشغول کنه. در واقع یکی از عادت های انسان های فقیر عادت به تماشای تلویزیون هستش. مخصوصا با این فیلم های تکراری و بدون محتوایی که در واقع به شعور مخاطب توهین میشه. آدم هایی که میخوان توی زندگی موفق بشن به تلویزیون اهمیت نمیدن و به جاش مشغول مطالعه و یادگیری چیزهای جدید و به درد بخور هستن. پس از شما خواهش میکنم عمر گرانبهای خودتون رو با تماشای تلویزیون به هدر ندین.

تفریحات ناسالم

شب نشینی با دوستان

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,شب نشینی با دوستان

یکی دیگه از عادت هایی که در بین بعضی از جوونا شاهد هستیم عادت به شب نشینی و گوش دادن به خاطرات و چرت و پرت های رفقا هستش. مشکلی که خیلی جدی و ریشه دار هست. ولی کسی به اون اهمیت نمیده. وقتی که شب میشه شما باید پیش خانواده ات باشی و در کنار هم از زندگی تون لذت ببرین. نه اینکه پای حرف های پوچ و به درد نخور کسانی بشینی که هیچ هدفی توی زندگی ندارن. مگه چی از دل این شب نشینی ها در میاد. به خدا هدف خداوند از خلق کردن ما آدما این نبوده که بیاییم توی این دنیا و همین جوری الکی وقتمون رو بگذرونیم و به اصطلاح چند صباحی توی این دنیا زندگی کنیم و بعدم بدون هیچ فایده و منفعتی بمیریم. لطفا به خودتون بیاین. یکم برای خودتون و زندگی تون ارزش قائل بشین.

 

گوش دادن به اخبار

 

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,گوش دادن به اخبار

توجه کردن به مسائل روز و گوش دادن به اخبار و اتفاقات جهان نه تنها به زندگی شما هیچ کمکی نمیکنه… بلکه شما را دچار یاس و ناامیدی میکنه و باعث میشه شما انگیزه کافی برای ادامه زندگی نداشته باشین. اگه به ماهیت خبرها نگاه کنید متوجه میشین که تمام موارد منفی و نارحت کننده در اخبار مطرح میشن و اگه شما این عادت غلط رو از زندگی تون حذف نکنید به زودی دچار انواع بیماری ها و گرفتاری ها خواهید شد و در پایان چیزی جز افسردگی و حس ناامنی در وجود شما باقی نخواهد ماند.

خیلی ها عادت کردن که با گوش دادن به اخبار بدونن که توی دنیا چه خبره!!؟ مگه تا حالا که این همه اخبار گوش کردین چه چیزی بهتون رسیده یا مثلا چه کاری برای بهبود شرایط دنیا انجام دادین!؟

شما همه چیز رو بسپارین به خدا و به زندگی به دید خوش بینی نگاه کنید و گوش دادن به اخبار را بصورت جدی از زندگی تون حذف کنید. اگه قرار باشه از طریق اخبار چیز خوبی بهتون برسه کسانی هستن که بهتون اطلاع رسانی کنند…

تفریحات ناسالم

تماشای افراطی مسابقات فوتبال

تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,تفریحات به ظاهر لذت بخش,تماشای فوتبال

ورزش فوتبال از زیباترین تفریحات این زمونه هستش. چه بازی کردنش چه تماشا کردنش . من منکر حس خوب و لذت بخش تماشای فوتبال نمیشم. ولی از قدیم گفتن “هرچیزی حدی داره”. واقعا هم راست گفتن. بعضی از آدما جوری همه مسابقات فوتبال رو دنبال می کنن که انگار کارشناس فوتبال هستن. یا اینکه با دیدن مسابقات فوتبال قراره چی بهشون برسه. دوست من شما که میخوای فوتبال تماشا کنی بشین بازی های تیم های مورد علاقه ت رو ببین. به خدا هیشکی از شما توقع نداره بشینید همه فوتبال ها رو دنبال کنید. مثلا نتیجه بازی لوکوموتیو مسکو و فنرباغچه ترکیه چه ربطی به ما داره!!؟

پس لطفا تا اونجایی که میتونید دیدن فوتبال و برنامه های تلویزیون رو زمان بندی و مدیریت کنید.

 

زیاده روی در استفاده از شبکه های اجتماعی

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,زیاده روی در استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از جذاب ترین امکاناتی است که در حال حاضر در جهان وجود دارن و به سرعت در حال رشد و پیشرفت و گسترش هستن. استفاده منطقی از این شبکه ها نه تنها مضر نیست بلکه بسیار هم مفید و ضروری هستش. ولی نه اینکه تمام وقت تون رو در طول شبانه روز بگیره. تا بیکار میشین سرتون توی گوشیه!!؟ اگه به منوی گوشی تون نگاه کنید متوجه میشین توی ۲۰ تا شبکه اجتماعی عضو هستین؟ یه لحظه فکر کنید ببینید اصلا وقت می کنید به همه پروفایل هاتون توی شبکه های اجتماعی سر بزنین! به خود خداوند قسم وقت و زندگی تون رو با چیزای بیهوده هدر ندین… بهترین کار اینه که استفاده از شبکه های اجتماعی رو محدود کنید و بصورت هوشمندانه و هدفمند ازشون استفاده کنید. اگر هم بتونید ازشون کسب درآمد کنید که دیگه خیلی عالیه…

 

انجام شغلی که مورد علاقه تان نیست

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,شغل مورد علاقه

بیکار بودن عامل اصلی خیلی از مشکلات و گرفتاری هاست. ولی به نظر من انجام شغلی که مورد علاقه تون نباشه از هرچیزی توی این دنیا بدتره. چرا!؟ چون که هم وقتتون رو میگیره و هیچ پیشرفتی توی زندگی تون رخ نمیده. بعد یه عمر کارکردن متوجه میشین که هیچ لذتی از کاری که کردین نبردین. اصلا بزرگ ترین تفریح توی این دنیا کاره. اما وقتی ما از کارمون لذت نبریم دیگه اسمش تفریح نیست. پس لطفا اول علایق تون رو مشخص کنید تا بدونید به چه شغلی علاقه دارین. بعد برین دنبال کار

 

مطالعه زیاد بدون عمل کردن

تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,مطالعه زیاد بدون عمل کردن

من خودم عاشق مطالعه هستم کتاب های زیادی میخونم. ولی از یه روزی متوجه شدم که مطالعه زیاد بدون اینکه بهشون عمل کنم هیچ فایده ای نداره. شما هر چه بیشتر بدونی موجب رشد و پیشرفتت میشه. به شرط اینکه به دانسته هات عمل کنی. متاسفانه یکی از دلایل فقر هم همینه. عمل نکردن به دانسته ها. طرف خیلی چیزا رو میدونه. ولی جرات و توان عملی کردنشون رو نداره. پس لطفا شما جز این دسته نباشین.

 

گوش دادن به ترانه های غمگین

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,گوش دادن به ترانه های غمگین

این مورد رو همه تجربه کردن. تا حالمون خراب میشه میریم یه آهنگ غمگین گوش می کنیم و اوضاع احوال خودمونو باهاش وفق میدیم. انگار تمام دنیا رو سرمون خراب شده. من خودم قبلا تا یکم احساس ناامیدی میکردم میرفتم و آهنگ های شکست عشقی و این جور چیزا گوش میدادم. ولی از یه جایی به بعد فهمیدم که این چیزا نه تنها حالم رو بهتر نمیکنن بلکه از درون آدمو داغون میکنن. الان دیگه حاضر نیستم به هر چرت و پرتی گوش بدم…

 

بازی های رایانه ای

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,بازی های رایانه ای

بازی کردن یه تفریح خوب و سالمه که برای هر شخصی لازمه. اتفاقا باید یه وقتایی با بازی کردن به خودمون و ذهن مون استراحت بدیم. بازی های سنتی که این روزها اثری از آثارشون نیست خیلی خوبن. ولی بازی های رایانه ای چندان اثر خوبی ندارن. هرچند توی این دوره و زمونه همه ازش استفاده میکنن ولی بهتره این نوع بازی ها بسیار محدود و با مدیریت زمان انجام بشن تا از آسیب زدن به چشم ها و بافت های مغزی جلوگیری شود. در کل اگه از بازی های کامپیوتری به درستی استفاده بشه برای لذت و سرگرمی یک گزینه سالم و باحال محسوب میشه.

 

تفریحات ناسالم

نداشتن نظم و برنامه در زندگی

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,نداشتن نظم و برنامه در زندگی

متاسفانه توی دنیای به این بزرگی افراد خیلی زیادی هستن که بدون هدف زندگی میکنن. یعنی براشون هیچ فرقی نمیکنه که امروزشون با فرداشون یکی باشه. هر روز که از خواب پامیشن بدون هیچ برنامه ای روزشون رو میگذرونن و به شب میرسونن . یعنی هیچ نظم و برنامه ای توی زندگی شون ندارن. در واقع بود و نبودشون توی دنیا هیچ فرقی نمیکنه. این افراد از اون دسته افرادی هستن که به معنای واقعی عمر خودشون رو تلف میکنن و هیچ منفعتی برای جهان ندارن. کار این افراد فقط خوردن و خوابیدن و وقت تلف کردنه. از دیروز تا به امروز و از امروز تا به فردا…همین روند ادامه داره!

تفریحات ناسالم

رفیق بازی

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,رفیق بازی

داشتن دوستان خوب و صمیمی از محاسن یک انسان کامل هستن. هرکسی برای خودش دوستانی داره که وقتی اونا رو می بینه از دیدنشون خوشحال میشه. ولی من هنوز معنا و مفهوم رفیق بازی رو نفهمیدم. یعنی چی!؟ چه حُسنی داره که آدم بیشتر اوقات زندگیش رو با دوست و رفیقاش بگذرونه. تو دل همین رفیق بازی ها و دور هم نشستن ها خیلی از موارد منفی و مخرب برای جامعه پیدا میشه. من نمیگم واسه دوستاتون وقت نزارین. ولی خیلی آدم وار و درست و حسابی. جوری که نه شما بهتون آسیب وارد بشه نه جامعه از دور هم جمع شدن شماها آسیب ببینه. داشتن ارتباطات سالم با دوستان خیلی هم لذت بخش و عالیه. مثل ورزش کردن…رفتن به مسافرت و کوهنوردی و … ولی به شکلی که این روابط باعث پیشرفت شما توی زندگی بشه. نه اینکه شما رو از مسیر اصلی زندگی منحرف کنه.

تفریحات ناسالم

تعویض مداوم شغل و حرفه

تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,تغییر شغل

 

خیلی از آدم ها از روی اجبار و ناچاری توی شغلی مشغول به کار هستن که اصلا دوستش ندارن. یا اینکه بعضی افراد جایی کار میکنن که امنیت شغلی ندارن و مجبورن هر از چند گاهی شغل شون رو عوض کنن. تعویض مداوم حرفه و شغل هیچ تاثیر مثبتی توی زندگی شما نداره. چون با این کار شما در هیچ کاری صاحب تخصص نمیشین و در نهایت همیشه باید به دنبال کار باشین. واسه اینکه این مشکل براتون پیش نیاد تخصص و حرفه مورد علاقه خودتون رو پیدا کنید و توی اون حرفه ای بشین تا دیگه مجبور نباشین دم به دقیقه شغل تون رو عوض کنید.

تفریحات ناسالم

دروغ گفتن

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,دروغ

یکی از مواردی که باعث میشه شما در طول زندگی تون همیشه گیج و سر در گم باشین دروغ گفتن هستش. وقتی شما به کسی دروغ بگین باعث میشه برای اینکه دروغ تون پیش یک نفر دیگه لو نره مجبورین به اون فرد هم دروغ بگین و این روند دروغگویی های شما تا ابد ادامه پیدا میکنه. ضمن اینکه از قدیم گفتن ” آدم دروغگو کم حافظه است” که واقعا هم همینه.

وقتی شما به کسی دروغ بگین ممکنه حرف الان شما با حرفی که قبلا بهش زدین فرق داشته باشه و وقتی طرف مقابل این تفاوت ها رو حس کنه متوجه دروغ های شما میشه و اعتمادش رو نسبت به شما از دست میده. ضمن اینکه همیشه مجبور هستین برای اینکه حرف جدیدی برای گفتن داشته باشین و بتونین بهش دروغ بگین مجبورین یه قصه جدید و تازه براش سر هم کنید و به همین دلیل ذهن شما مشغول ساخت قصه های دروغین برای دیگران میشه و دیگه فرصتی برای فکر کردن به مسائل زندگی برای شما باقی نمیزاره و به همین سادگی شما یک عمر مشغول دروغگویی و فریب دادن خودتون و اطرافیانتون بوده اید.

 

انجام کارهای نسنجیده

انجام کارهای نسنجیده

میخوام از شما خواهش کنم قبل از انجام هرکاری یخورده در موردش فکر کنید. همین جوری و از روی بی فکری یه کاری رو نکنید که بعدا پشیمون بشین یا مجبور بشین دوباره اونو انجامش بدین. چون وقتی بخواین یه خرابکاری رو درست کنید باید کلی زمان و انرژی بزارین تا بتونین مشکل رو حل کنید. بهتره قبل از انجام هر کاری در موردش فکر کنید. اگه خودتون در مورد کاری که میخواین انجام بدین تخصصی ندارین با یکی دو نفر هم مشورت کنید تا کارتون به بهترین شکل ممکن انجام بشه. این جوری کلی در وقت و سرمایه شما صرفه جویی میشه.

 

تفریحات ناسالم

پـــارتـــی هــــای شـــبانــه

تفریحات ناسالم,تفریحات بیهوده,کارهای بیهوده,هوس های زودگذر,تفریحات به ظاهر لذت بخش,پـارتـی هـای شـبانه

یکی از مسخره ترین و بیهوده ترین کارهای دنیا. واقعا مزه خوشی و لذت بردن از دوران جوانی اینه!؟ یه عده آدم دور هم جمع میشن و کارهایی رو انجام میدن که وقتی در آینده کارهای خودشون رو می بینن خجالت زده میشن. البته اگه آینده ای رو ببینن!! حتی خودشون هم روشون نمیشه که این صحنه ها رو ببینن. اصلا باورشون نمیشه که ناخواسته وارد چه بازی های مسخره ای شدن. امیدوارم به درک بهتری از زندگی برسیم تا دیگه شاهد چنین تفریحاتی در کشور عزیزمون ایران نباشیم.

 

سخن پایانی :

دوستای گلم…عزیزای دلم

ذهن انسان ها جوری طراحی شده که میتونن خاطرات گذشته رو به یاد بیارن. واسه همینه که آدم میتونه اعمال و رفتار سال های گذشته خودش رو مورد آنالیز و بررسی قرار بده.

اما یه وقتایی…وقتی که آدم به بعضی از کارهای گذشته خودش نگاه میکنه و اونا رو به یاد میاره خودش واقعا خجالت میکشه و باورش نمیشه که اون کارها رو انجام داده. اونجاست که یه جور حس حقارت به آدم دست میده. ولی متاسفانه واقعیت داره. شما در اون لحظه اون کار بیهوده و مسخره رو انجام دادی!! شاید اگه اون لحظه میدونستی که داری چه کار مضحک و شرم آوری انجام میدی هرگز این کارو نمی کردی و الان به جای حسرت و پشیمونی کارنامه بهتری توی زندگیت داشتی.

امیدوارم با تصمیمات درست و عاقلانه زندگی ایده آل و مورد علاقه ات رو بسازی و از تک تک لحظه های زندگی و عمرت نهایت استفاده و لذت رو ببری…

تفریحات ناسالم

ارادتمند شما میرجلیلی

مدیر وبسایت علی بامرام

درباره‌ی mirjalili

با سلام و خوشآمدگویی خدمت شما دوست عزیز. بنده میرجلیلی هستم عاشق دنیای وب و تولید محتوا. سال ها در زمینه موفقیت و بهبود شرایط زندگی تحقیق و تلاش کردم و توی این سایت قصد دارم تجربیات خودم رو با شما عزیزان به اشتراک بزارم. امیدوارم مطالب وبسایت علی بامرام برای شما مفید باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 8 =